Masáže a tejpování


Lidský dotek má přirozenou léčivou schopnost a žádný přístroj ho nemůže nahradit. Masáž je provedena pečlivě a s citem tělo uvolňuje a dodává mu sílu jak po stránce fyzické, tak psychické.
Masáží zlepšujeme prokrvení pokožky, uvolňují se potní a mazové žlázy a zlepšuje se kožní dýchání. Kůže se stává pevnější a pružnější. Dále se ulehčuje práce srdce, urychluje se pohyb lymfy. Zrychlení krevního a mízního oběhu ulehčuje odtok přebytečné vody a produktů metabolismu k vylučovacím orgánům. Masáží je možné odstraňovat otoky, zvyšovat pružnost kloubních pouzder a udržovat tak dobrý rozsah kloubů. Ve tkáních se při masáži uvolňují histaminové látky, což má za následek rozšíření cév, zvýšení metabolismu a krevního oběhu a tím dochází k odstranění např. kyseliny mléčné.

Pravidelná péče v podobě masáže Vám pomáhá předcházet od mnoha fyzických problémů spojených např. se sedavým zaměstnáním či jednostrannou zátěží. Pravidelná masáž v dnešní hektické době je zároveň  pro tělo velmi vhodným prostředkem k uvolnění a zrelaxování mysli. Ze začátku je dobré absolvovat masáž každý týden, později se interval prodlužuje, optimální jsou 3 týdny nebo 1 x za měsíc.
Nejčastěji se provádí masáž zad a šíje. Pro celkové uvolnění organismu je vhodná pravidelná celotělová masáž v intervalu alespoň jednou za měsíc  - masírují se záda, šíje, nohy zepředu, nohy zezadu, ruce, břicho, případně dekolt.
Masáž můžeme seskládat dle Vaší momentální potřeby - např. záda, šíje, nohy.
Při masáži se používají pouze vysoce kvalitní 100% přírodní oleje.


Klasická/sportovní masáž

Masáž sportovní a klasická mají shodnu techniku. Je to masáž, která posiluje regeneraci organismus, odstraňuje únavu po fyzickém výkonu (např. zlepšuje vyloučení kyseliny mléčné ze svalů), ztuhlost a zkrácení svalů. Zlepšuje prokrvení, příznivě působí na lymfatický systém a metabolismus,  Hmaty u této masáže jsou tvrdší a jsouv vedeny s větší intenzitou. Dochází k uvolnění kloubů, člověk se celkové uvolní po fyzické i psychické stránce.


Relaxační masáž


Tato masáž je díky svým jemnějším, plynulým a pomaleji vedeným hmatům oproti klasické masáži mnohem příjemnější. To člověku dovolí se lépe uvolnit. Dochází k lepšímu prokrvení pokožky a svalů, a jejich regeneraci, zlepšuje se tok lymfy v těle, zrychluje se metabolismu a tělo lépe odvádí škodlivé látky z organismu, zlepšuje se látková výměna. Hmaty jsou navíc propojeny s hudbou, což vede k dokonalé psychické relaxaci. Relaxační masáž se provádí jako celotělová, nebo můžeme dle Vaší potřeby zkombinovat ty partie těla, které potřebují péči.


Indikace - kdy se masáž doporučuje:
při sedavém zaměstnání
při jednostranné zátěži těla
namožené svaly po fyzickém výkonu
sportovní akce
relaxace, uvolnění organismu

Kontraindikace - kdy není možné masáž provádět:
horečnaté stavy, virová onemocnění
bakteriální onemocnění kůže
nádorová onemocnění
záněty svalů
po použití analgetik
po použití drog, alkoholu a jiných omamných látek
zelený zákal očí
různé druhy poruch krevního oběhu
onemocnění srdce - bajpás
nadměrné vyčerpání


Tejpování elastickými páskami - MTC

Při tejpování jsou použity velmi kvalitní tejpovací pásky MTC CureTape. Tyto pásky používáme pro to, že svou elasticitou a váhou odpovídají elasticitě a váze lidské kůže. Pásky jsou antialergické, voděodolné, ventilující a ke kůži mají pozitiví účinky, takže aplikované tejpy vydrží na kůži bez nepříjemných pocitů poměrně dlouhou dobu. Tím umožňují 24hodinové ošetření, díky němuž je proces hojení jakéhokoliv tkáňového traumatu mnohem rychlejší. Elasticita těchto tejpů  podporuje tkáně v jejich funkci, takže zůstává zachována neomezená pohyblivost.

Léčebné efekty tejpovací páskou CureTape:
- zlepšení funkce svalů
- zlepšení cirkulace krevního a lymfatického oběhu, odstranění otoků
- zklidnění bolesti
- podpoření funkce kloubů
- neuroreflexní ovlivňování

Proto pomáhá při:
bolesti zad, bolesti krční páteře, potíže s kolenními klouby, tenisový loket, obtíže se šíjí a rameny, bolesti hlavy způsobené ztuhlou šíjí, syndrom karpálního tunelu, potíže s Achillovou šlachou, potíže s kotníkem, bolestivé lýtkové svaly, problémy s kyčelním kloubem, korekce vadného držení těla, problémy s menisky, menstruační bolesti, astma, tinnitus, lumbago, piriform syndrom, ischialgie, hallux valgus, zpevnění před sportovním výkonem...Ceník masáží a tejpování:

Klasická/sportovní masáž:

masáž zad a šíje                  60 min                       500 Kč
masáž zad, šíje a rukou        75 min                       625 Kč
masáž dolních končetin         45 min                       450 Kč
celotělová masáž (záda, šíje, horní a dolní končetiny, břicho)    90 min                      750 Kč
celotělová masáž (záda, šíje, horní a dolní končetiny, břicho)
                        -  prodloužená varianta                                   120 min                 1 000 Kč                 

Kombinace dle Vaší momentální potřeby 500 Kč/hod

Relaxační masáž:

masáž zad a šíje                  60 min                       500 Kč
masáž zad, šíje a rukou        75 min                       625 Kč
masáž dolních končetin         45 min                       450 Kč
celotělová masáž (záda, šíje, horní a dolní končetiny, břicho)                90 min                       750 Kč 
celotělová masáž (záda, šíje, horní a dolní končetiny, břicho)
                         -  prodloužená varianta                                             120 min                    1 000 Kč

Kombinace dle Vaší momentální potřeby  500 Kč/hod


Tejpování:

Čas potřebný na aplikaci (500 Kč/hod)  + množství použité pásky CureTape (1cm = 1 Kč)


Studio Lenky Ilečkové