O mně

Vítám Vás na stránkách studia Balance. Jmenuji se Lenka Ilečková a poskytuji individální konzultace v oblasti osobního/profesního rozvoj a uvolnění stresu. Každý z nás se občas ve svém životě dostane do situace či problému, se kterým si neví rady a potřebuje pomoci podat pomocnou ruku, aby našel cestu, jak z toho ven.  Za tímto účelem existují metody, které pomáhají uvolnit stres, najít a zpracovat "kořeny" problému, uvidět nové možnosti řešení a pocítit zase elán, nadhled, radost, štěstí, lásku, naplnění... a najít si to své správné místo v životě. A s těmito metodami se u nás ve studiu můžete při individálních konzultacích setkat. Principem mé práce je pomohu, aby sis pomohl sám...neboť každý zná na svůj problém také to nejlepší řešení, jen ho z určitého důvodu není schopen vidět.


Jak to všechno začalo…
V práci se mi dařilo, pracovala jsem na pozici analytika v jedné zahraniční firmě. Také můj osobní život byl spokojený. S manželem jsme se rozhodli pro miminko. Velmi jsem se těšila a užívala si to. Jenže jednoho dne (už s divným tušením) jsem šla k lékaři a stalo se to, co mě dostalo na samé dno - miminku neťukalo srdíčko…a v nemocnici „neměli čas“ a já musela pár dní ještě počkat…  Iracionální pocit viny a selhání, obrovský smutek a období, které mě stálo mnoho životních sil a které mi nešly znovu získat zpět. Chyběl mi optimismus, radost, energie, naplnění, smysl…což se samozřejmě neblaze odráželo ve vztahu k sobě i k mým blízkým. Věděla jsem, že „toto“ nejsem já, a začala jsem hledat pomoc. Vzpomínám si na svou mamku, jak mi tenkrát mezi řečí povídala o „zablokovaných emocích“. Ten výraz mi zněl v uších a tak jsem začala pátrat po internetu. Zavedlo mě to ke kineziologii one brain a také EFT. Protože to velmi dobře zafungovalo, začala jsem se zajímat o to, proč a jak to funguje (analytické myšlení prostě nezapřu
J)
Zaujalo mě to natolik, že jsem se rozhodla se to i pořádně naučit. Cítila jsem, že to jsem zase "já". Byla jsem tím úplně fascinovaná, jak je propojené naše tělo a mysl, jak moc nás ovlivňují naše negativní zkušenosti a stres a jak je to vlastně všechno logické. Objevila jsem u sebe talenty, které jsem ani nevěděla, že mám. Postupně se mi otevírala cesta naučit se i další techniky, které mi dávaly smysl a které člověku také pomáhají uvolnit stres, zpracovat vliv minulých zkušeností na kvalitu současného života a vedou tak v životě k pozitivním změnám. Jedná se o NLP a systemické  poradenství. Poznala jsem, jak silně jsme stále spojeni s rodinou, ze které pocházíme a se svými předky, a naučila jsem se s tím pracovat tak, aby to pro člověka bylo podporující spojení. Stejné je to i u firemních systémů. Poznala jsem, jak najít a zpracovat skutečnou příčinu, když se firmě nebo nějaké její složce nedaří tak, jak je třeba.
Vlastně každá krize je pozitivní. Stačí jen pochopit, o co v ní jde, co je její výzvou.
Nezbytným krokem k pozitivní změně je dostat se zpět do rovnováhy. A pak i zdánlivě složité věci mohou mít jednoduché řešení...

A protože ze svých vlastních zkušeností a znalostí vím, jak tělo a mysl spolu souvisejí, rozšířila jsem nabídku služeb studia ještě o masáže a tejpování. Tejpování mě zaujalo hlavně díky účinnému a šetrnému způsobu řešení bolesti pohybového aparátu.
Na této své životní cestě jsem si zároveň stále více uvědomovala, že je to práce s lidmi, která mě opravdu naplňuje a dává smysl. A tak se stalo, že jsem v roce 2011 ukončila svůj zaměstnanecký poměr a začala se věnovat práci, která mě baví, naplňuje a je přínosem také pro ostatní.

Od roku 2013 jsem členem Hospodářské komory v Jihlavě.

Mým profesním cílem je poskytovat svým klientům kvalitní služby. Velice si vážím lidí, kteří se rozhodli na sobě pracovat. Investice do sebe, do své životní pohody je pro člověka tou nejlepší investicí, neboť se člověku vždycky mnohonásobně vrátí.

Tím, že jsem kdysi přijala odpovědnost za svůj život a za to, jak se cítím a co chci, jsem si otevřela cestu k tomu, co mě baví, naplňuje, v čem vidím smysl. Jsem za to vděčná.
Co ještě dotat? Život je ten nejcennější dar, který jsme kdy dostali. Vážím si ho a velmi za to děkuji své mamince a tatínkovi. Velký dík patří také mému manželovi a jeho mamince za podporu při studiu. Za své kvalitní vzdělání děkuji všem svým lektorům.

Mé vzdělání:

Facilitátor pro konstelace rodinných/firemních/finančních systémů - Kineziologisches coaching, Stressmanagement, Maltherapie - 2leté studium, Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň
Facilitátor  kineziologie one brain - Romana Šlezárová, Brno a Zuzana Franková, Košice
Impact Coaching - ACHC Marta Nosková, Praha
Pokročilý praktik EFT meridiánových technik Adv. - ACHC Marta Nosková, Praha při asociaci AAMET Velká Británie
Praktik EFT Matrix Reimprinting -  Karl Dawson, Velká Británie
Der Lebensweg des Menschen (Životní cesta člověka) - Psychologie von C. G. Jung -  Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň
Krize a tvořivý skok - Dr. Psychologie Arnold Polivka, Eva Polivka, Vídeň
Lidské zdroje pod lupou - online diagnostika - Mgr. Martina Zaorálková, TCC Praha
Bachova květová terapie - Dr. Katarina Michel, Bachovo centrum Velká Británie
Těhotenství, porod a partnerské vztahy - Germánská nová medicína  - František Nagy, Slovensko
Praktik NLP - Richard Flook, The American Board of Neuro-Linguistic Programming, Kanada
Akreditovaný kurz sportovní masáže - Petr Beran, Jihlava
Dornova metoda a Breussova masáž - Zuzana Lehrmann, Jozef Púry, Praha
Relaxační masáž - Petr Beran, Chrudim
Relaxační masáž -  Tomáš Hurdálek, Hradec Králové
Tejpování elastickými páskami - MTC - Mgr. Richard Jisl
a další...© Studio Balance, Lenka Ilečková


Pro spokojený, naplněný, šťastný život.