Masáže

Masáž je vedena pečlivě a s citem, tělo uvolňuje a dodává mu sílu jak po stránce fyzické, tak psychické. Masáží se zlepšuje prokrvení pokožky, uvolňují se potní a mazové žlázy a zlepšuje se kožní dýchání. Kůže se stává pevnější a pružnější. Dále se ulehčuje práce srdce, urychluje se pohyb lymfy, zrychlí se metabolismus a tělo vyloučí škodlivé látky. Masáží je možné odstraňovat otoky, zvyšovat pružnost kloubních pouzder a udržovat tak dobrou pohyblivost kloubů.
Klasická/sportovní masáž

Masáž sportovní a klasická mají shodnu techniku. Je to masáž, která posiluje regeneraci organismus, odstraňuje únavu po fyzickém výkonu (např. zlepšuje vyloučení kyseliny mléčné ze svalů), ztuhlost a zkrácení svalů. Zlepšuje prokrvení, příznivě působí na lymfatický systém a metabolismus,  Hmaty u této masáže jsou tvrdší a jsouv vedeny s větší intenzitou. Dochází k uvolnění kloubů, člověk se celkové uvolní po fyzické i psychické stránce.


Relaxační masáž


Tato masáž je díky svým jemnějším, plynulým a pomaleji vedeným hmatům oproti klasické masáži mnohem příjemnější. To člověku dovolí se lépe uvolnit. Dochází k lepšímu prokrvení pokožky a svalů, a jejich regeneraci, zlepšuje se tok lymfy v těle, zrychluje se metabolismu a tělo lépe odvádí škodlivé látky z organismu, zlepšuje se látková výměna. Hmaty jsou navíc propojeny s hudbou, což vede k dokonalé psychické relaxaci. Relaxační masáž se provádí buď jako celotělová, nebo můžeme dle Vaší potřeby zkombinovat ty partie těla, které potřebují péči.


Indikace - kdy se masáž doporučuje:
při sedavém zaměstnání
při jednostranné zátěži těla
namožené svaly po fyzickém výkonu
sportovní akce
relaxace, uvolnění organismu

Kontraindikace - kdy není možné masáž provádět:
horečnaté stavy, virová onemocnění
bakteriální onemocnění kůže
nádorová onemocnění
záněty svalů
po použití analgetik
po použití drog, alkoholu a jiných omamných látek
zelený zákal očí
různé druhy poruch krevního oběhu
onemocnění srdce - bajpás
nadměrné vyčerpání
Ceník - masáže:

Klasické/sportovní/relaxační masáže:
masáž zad a šíje 60 minut 550 Kč
masáž zad, šíje a rukou 75 minut 700 Kč
masáž dolních končetin 45 minut 500 Kč
celotělová masáž
(masáž zad, šíje, horních a dolních končetin, břicho)
90 minut 850 Kč
celotělová masáž - prodloužená varianta 120 minut 1 100Kč
kombinace dle potřeby klienta 60 minut 550 Kč
© Studio Balance, Lenka Ilečková
Pravidelná péče v podobě masáže Vám pomáhá předcházet od mnoha fyzických problémů spojených např. se sedavým zaměstnáním či jednostrannou zátěží. Pravidelná masáž v dnešní hektické době je zároveň pro tělo velmi vhodným prostředkem k uvolnění a zrelaxování po psychické stránce. Ze začátku je dobré absolvovat masáž každý týden, později se interval prodlužuje, optimální jsou 3 týdny nebo 1 x za měsíc.
Nejčastěji se provádí masáž zad a šíje. Pro celkovou péči o tělo je vhodná pravidelná celotělová masáž v intervalu alespoň jednou za měsíc  - masírují se záda, šíje, nohy zepředu, nohy zezadu, ruce, břicho, případně dekolt.
Masáž můžeme seskládat dle Vaší momentální potřeby - např. záda, šíje, nohy.
Při masáži se používají pouze vysoce kvalitní 100% přírodní oleje.