Aby konzultace mohla proběhnout, je třeba být v rámci možností v kondici.
Konzultace zcela určitě není možná:

- v době, kdy má člověk akutní virové či infekční onemocnění, horečku, bere léky tlumící bolest, po očkování
- po požití alkoholu, drog, omamných látek,
- po velkém psychickém nebo fyzickém vyčerpání,
- při razatních dietních omezeních, v době půstu, po náročném večírku
- po masáži, po jiné alternativní technice
- při těžkých psychických poruchách,
- při jakémkoliv probíhajícím léčebném procesu - např. chemoterapie, psychiatrická léčba,
- bezprostředně po lékařském zákroku - např. u zubaře, na chirurgii apod.

Doporučení po konzultaci:
Je dobré si naplánovat pohodový den či večer a zvýšit příjem kvalitních tekutin - nejlépe kvalitní voda.

Obvyklá délka konzultace u dospělých je cca 1,5 hodiny, u dětí zpravidla 45 - 60 minut. Rezervujte si tedy pro sebe dostatek času, kdy nebudete nikým a ničím rušeni.

Při řešení problému u hodně malých dětí se pracuje většinou s maminkou. Děti školního věku už během sezení spolupracují a rodič je po celou dobu konzultace přítomen (pokud si to dítě nepřeje jinak).

Uvedené metody nejsou náhradou za žádnou lékařskou péči, neléčí nemoc ani žádný zdravotní problém. Nejedná se tedy o terapii ani klasický koučink.
.
Konzultace jsou možné také po Skypu. Konzultace probíhají pouze ve všední dny a je nutné se předem telefonicky, případně e-mailem objednat. Pokud se objednáváte e-mailem, je platnost nabídnutých termínů  max 48 h. Pak jsou vzhledem k mému vytížení termíny nabídnuty dalším klientům.

Dodržujte prosím čas, na který jste objednáni - nechoďte ani dříve, ani později, abyste neblokovali čas mně a ani ostatním. Děkuji za pochopení.

UPOZORNĚNÍ:
Veškeré služby jsou realizovány jako forma poradenství pro osobní rozvoj. Navzdory svým příznivým účinkům na psychickou/fyzickou vitalitu nemohou být považovány za psychoterapii ani za psychologické poradenství dle v současnosti platných legislativních ustanovení ČR a nenahrazují klasickou lékařskou péči. Po celou dobu konzultace je klient při vědomí a nese za sebe plnou zodpovědnost. V případě závažných psychických problémů či chronických onemocnění, prosím, konzultujte vhodnost využití nabízených metod se svým odborným lékařem.
Obvyklá délka konzultace u dospělých je cca 1,25 - 1,5 hodiny, u dětí zpravidla 45 - 60 minut. Sezení se zpracovává 21 dní. Další sezení je tedy možné nejdříve za 1 měsíc. Počet sezení je individuelní, záleží na složitosti Vašeho tématu. Jsou lidé, kterým stačí jedno sezení, většinou je třeba počítat s tím, že sezení je třeba opakovat. Je lepší na sebe netlačit. K úlevě dochází vždy a naše tělo, mysl a duše potřebují svůj čas, aby mohly pokračovat zase dál. Ceny konzultací naleznete v ceníku.

Nelze na 100% tvrdit, že konzultace a používané metody "sednou" úplně všem. Praxe ale ukazuje, že vzájemná spolupráce přináší lidem úlevu od stresu a nepříjemných pocitů v souvislosti s tématem, se kterým přichází. Zároveň klienti uvádějí, že získávají nový úhel pohledu ohledně svého problému, tím jsou schopni vidět nové možnosti řešení a mohou tak dosáhnout pokroku anebo vyřešení svého problému v různých oblastech života.
© Studio Balance, Lenka Ilečková
V rámci zkvalitňování svých služeb budu velice ráda za Vaši zpětnou vazbu, kterou mi můžete poslat na e-mail info-cestakcili(zavináč)seznam.cz. Vážím si času, který tomu věnujete, a předem za něj a Vaši zpětnou vazbu děkuji.
Co je ještě potřeba vědět před konzultací...
Pokud si přejete dostávat zajímavé tipy a inspirace v oblasti zvládání svého stresu a starostí,
být informováni o našich akcích, novinkách apod.,
zde se můžete přihlásit k odběru e-zpravodaje:
Vaše emailová adresa:
Vaše jméno a přijmení:
Potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Podmínky pro zpracování osobních údajů a souhlasím s nimi.
Odebírání e-zpravodaje  můžete kdykoli bez udání důvodu zrušit. Na konci každého e-zpravodaje najdete odkaz, pomocí kterého se můžete z odběru odhlásit.
Odběr  e-zpravodaje:
Individuální konzultace
Proto v rámci konzultace pracuji s odbornými metodami, které pomáhají uvolnit stres, napětí a nepříjemné emoce v souvislosti s řešeným tématem a zacílit na skutečné příčiny problému a jeho "kořeny" a zpracovat je. To znamená nalézt a zpracovat určitý blok z minulosti - zkušenost a nepříjemné emoce s ní spojené, na základě kterých si člověk vytvořil vzorec myšlení, způsobující v současnosti problém. Zároveň se jedná o metody, které fungují, a jsou velice jemné. Vyznačují se celistvým pohledem na člověka - zohledňují tělo, mysl a duši a navrací je zpět do své rovnováhy.

Pochopením svého "ne-fungování" a uvolněním stresu s tím spojeného je klient schopen zase vidět své vlastní možnosti řešení, které pro něj budou fungovat. Vše vychází z klientových možností a zkušeností, jeho nápadů, hodnot a vrozeného potenciálu. Konzultace probíhá jemně, empaticky a racionálně.
Na konci sezení pomohu ještě klientovi stanovit si první krok podporující pozitivní změnu a případně doporučím další postup. Může se tedy stát, že od nás budete odcházet s doporučením určitých posilovacích technik, kterým je třeba se ještě nějaký čas doma v klidu věnovat.
Změny do svého života si už ale klient musí přinést sám:)))


Jak probíhá individuální konzultace...

Na začátku konzultace společně vyjasníme konkrétní téma a také konkrétní cíl, abychom věděli, čemu je potřeba se věnovat. Při konzultaci je zapotřebí, aby se klient aktivně zapojil a spolupracoval. Je to o tom, že když má člověk problém, má i řešení, které pro něj bude fungovat. V dané chvíli ho ale není schopen vidět. Proč? Protože v souvislosti s problémem člověk prožívá stres (negativní pocity) a ve stresu využíváme pouze zlomek své mozkové kapacity. Souvisí to s přirozeným fyziologickým fungováním mozku a těla.

V praxi to tedy znamená, že
ve stresu jsme schopni pouze reagovat a ne logicky a kreativně myslet. Ztrácíme potřebný nadhled, přístup ke zdravé logice, nápadům, kreativitě, ke svému vrozenému potenciálu a tím tedy i k řešení toho, co potřebujeme.
Častokrát v životě víme, co už nechceme, co nás trápí, stresuje a bere energii. Ale nejsme schopni to sami změnit. Dostáváme se do stále stejných nepříjemných situací, zažíváme nepříjemné a limitující pocity, které ovlivňují naší náladu a tím i naše reakce, jednání, vztahy, kvalitu našeho života...
Jak z toho ven?

Nejdříve ze všeho si potřebujeme uvědomit, co přesně chceme jinak. Pak potřebujeme najít a hlavně zpracovat to, co nás drží v problému - tzn. které konkrétní naše staré návyky, přesvědčení, způsoby myšlení, zkušenosti a nezpracované emoce z minulosti stojí za tím, že se opakovaně dostáváme do stále stejných situací a emocí. A poté si potřebujeme ještě uvědomit a osvojit určitou dovednost, která nám umožní, že jsme schopni si sami pomoci... I těžké věci můžeme zvládnout jemně a komfortně.
Je to cesta a někdy to není hned. V rámci konzultace/konzultací Vás však celým tímto procesem s repektem k Vašim hodnotám, možnostem a tempu ráda provedu.