Používané metody:

Individuální konzultace
Vaše emailová adresa:
Vaše jméno a přijmení:
Potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Podmínky pro zpracování osobních údajů a souhlasím s nimi.
Odebírání e-zpravodaje  můžete kdykoli bez udání důvodu zrušit. Na konci každého e-zpravodaje najdete odkaz, pomocí kterého se můžete z odběru odhlásit.
Odběr  e-zpravodaje:
UPOZORNĚNÍ:
Veškeré služby jsou realizovány jako forma poradenství pro osobní rozvoj. Navzdory svým příznivým účinkům na psychickou/fyzickou vitalitu nemohou být považovány za psychoterapii ani za psychologické poradenství dle v současnosti platných legislativních ustanovení ČR a nenahrazují klasickou lékařskou péči. Po celou dobu konzultace je klient při vědomí a nese za sebe plnou zodpovědnost. V případě závažných psychických problémů či chronických onemocnění, prosím, konzultujte vhodnost využití nabízených metod se svým odborným lékařem.

Aby konzultace mohla proběhnout, je třeba být v rámci možností v kondici.
Konzultace zcela určitě není možná:
- v době, kdy má člověk akutní virové či infekční onemocnění, horečku, bere léky tlumící bolest, po očkování
- po požití alkoholu, drog, omamných látek,
- po velkém psychickém nebo fyzickém vyčerpání,
- při razatních dietních omezeních, v době půstu, po náročném večírku
- po masáži, po jiné alternativní technice
- při těžkých psychických poruchách,
- při jakémkoliv probíhajícím léčebném procesu - např. chemoterapie, psychiatrická léčba,
- bezprostředně po lékařském zákroku - např. u zubaře, na chirurgii apod.

Doporučení po konzultaci:
Je dobré si naplánovat pohodový den či večer a zvýšit příjem kvalitních tekutin - nejlépe kvalitní voda.

Informace k objednání:
Konzultace probíhají pouze ve všední dny a je nutné se předem telefonicky, případně e-mailem objednat. Pokud se objednáváte e-mailem, je platnost nabídnutých termínů  max 48 h. Pak jsou vzhledem k mému vytížení termíny nabídnuty dalším klientům.
Dodržujte prosím čas, na který jste objednáni - nechoďte ani dříve, ani později, abyste neblokovali čas mně a ani ostatním. Děkuji za pochopení.
Cena konzultace je uvedena v ceníku.

V rámci zkvalitňování svých služeb budu velice ráda za Vaši zpětnou vazbu, kterou mi můžete poslat na e-mail info-cestakcili(zavináč)seznam.cz. Vážím si času, který tomu věnujete, a předem za něj a Vaši zpětnou vazbu děkuji.

Přejete si dostávat také zajímavé tipy a inspirace v oblasti zvládání svého stresu a starostí, být informováni o našich akcích, novinkách apod.? Zde se můžete přihlásit k odběru e-zpravodaje:
Proto v rámci konzultace pracuji s odbornými metodami, které pomáhají uvolnit stres, napětí a nepříjemné emoce v souvislosti s řešeným tématem a zacílit na skutečné příčiny problému a jeho "kořeny" a zpracovat je. To znamená nalézt a zpracovat určitý blok z minulosti - zkušenost a nepříjemné emoce s ní spojené, na základě kterých si člověk vytvořil vzorec myšlení, způsobující v současnosti problém. Zároveň se jedná o metody, které fungují, a jsou velice jemné. Vyznačují se celistvým pohledem na člověka - zohledňují tělo, mysl a duši a navrací je zpět do své rovnováhy.

Pochopením svého "ne-fungování" a uvolněním stresu s tím spojeného je klient schopen zase vidět své vlastní možnosti řešení, které pro něj budou fungovat. Vše vychází z klientových možností a zkušeností, jeho nápadů, hodnot a vrozeného potenciálu. Konzultace probíhá jemně, empaticky a racionálně.
Na konci sezení pomohu ještě klientovi stanovit si první krok podporující pozitivní změnu a případně doporučím další postup. Může se tedy stát, že od nás budete odcházet s doporučením určitých posilovacích technik, kterým je třeba se ještě nějaký čas doma věnovat.
Změny do svého života si už ale klient musí přivést sám:)))


Jak probíhá individuální konzultace?
Na začátku konzultace společně s klientem vydefinujeme konkrétní téma a také konkrétní cíl, abychom věděli, čemu je potřeba se věnovat. Při konzultaci je zapotřebí, aby se klient aktivně zapojil a spolupracoval. Když má člověk problém, má totiž i řešení, které pro něj bude fungovat. V dané chvíli ho ale není schopen vidět. Proč? Protože v souvislosti s problémem člověk prožívá stres (negativní pocity) a ve stresu využíváme pouze zlomek své mozkové kapacity. Souvisí to s přirozeným fyziologickým fungováním mozku a těla. V praxi to tedy znamená, že ve stresu jsme schopni pouze reagovat a ne logicky a kreativně myslet. Ztrácíme potřebný nadhled, přístup ke zdravé logice, nápadům, kreativitě, ke svému vrozenému potenciálu a tím tedy i k řešení toho, co potřebujeme.
Obvyklá délka konzultace u dospělých je cca 1,5 hodiny, u dětí zpravidla 45 - 60 minut. Počet konzultací je závislý na rozsáhlosti toho, co konkrétně klienta tíží, jak je daný problém rozsáhlý a kam se chce klient posunout. Sezení se zpracovává 21 dní. Další sezení je tedy možné nejdříve za 1 měsíc. Jsou lidé, kterým stačí jedno sezení, většinu je třeba počítat s tím, že sezení je třeba opakovat. Je lepší na sebe netlačit. K úlevě dochází vždy a naše tělo, mysl a duše potřebují svůj čas, aby mohly pokračovat dál.

Netvrdím, že konzultace a používané metody jsou vhodné pro všechny. Praxe ale ukazuje, že vzájemná spolupráce přináší lidem úlevu od stresu a nepříjemných pocitů v souvislosti s tématem, se kterým přichází. Zároveň klienti uvádějí, že získávají nový úhel pohledu ohledně svého problému, tím jsou schopni vidět nové možnosti řešení a mohou tak dosáhnout pokroku anebo vyřešení svého problému v různých oblastech života.
Další doplňující informace a doporučení ohledně individuální konzultace
Obvyklá délka konzultace je cca 1,5 h. Rezervujte si tedy pro sebe dostatek času, kdy nebudete nikým a ničím rušeni.
Při řešení problému u hodně malých dětí se pracuje většinou s maminkou. Děti školního věku už během sezení spolupracují a rodič je po celou dobu konzultace přítomen (pokud si to dítě nepřeje jinak).
Uvedené metody nejsou náhradou za lékařskou péči, neléčí nemoc ani žádný zdravotní problém, ale zaměřují se na emocionální příčiny a stres, které vedou k disharmonii. 
Počet konzultací je individuální. Záleží to také na závažnosti toho, co Vás trápí. Někdy postačí jedno sezení, jindy změna vyžaduje delší časový proces.
Pokud znáte metodu EFT, je možná konzultace touto metodou také po Skypu.
© Studio Balance, Lenka Ilečková