© Studio Balance, Lenka Ilečková
Cesty z krize

Prostor pro Váš osobní a profesní růst
L E N K A
Studio osobního a profesního růstu
Ilečková
Už jen slovo „krize“ ve většině lidí vyvolává strach, obavy a stres. Jenže…ve stresu funguje náš mozek na zlomek kapacity. Je to dáno jeho fyziologií. Proto obecné rady a poučky nikomu pořádně nepomohou. Každý z nás je jiný a jedinečný - s jiným pohledem na svět, jinými hodnotami, jinými talenty a jinou míru stresu ovlivňující myšlení a jednání.
Abychom  byli schopni zvládat výzvy, které život přináší, nejde to silou. Potřebujeme se s řešením a postupem k řešení/cíli  cítit komfortně. Jednoduše řečeno nám to musí sednout, být to v souladu s našimi hodnotami, smýšlením a vrozeným potenciálem.

S respektem k výše uvedenému jsem pro Vás připravila tipy, jak posunout sebe, Váš tým či firmu i v této době. Využijte profesionality a dlouholetých zkušeností v oboru, nechte se inspirovat  a vyberte si to, co sedne právě Vám.

Prastarý znak pro slovo “krize” je složen ze slova “nebezpečí” a “šance”. Každá krize je nebezpečná, ale zároveň také plná nových šancí a příležitostí. Nové situace ale vyžadují nová řešení, myšlení, postupy, produkty…

Čas zatočit se svými obavami
Dění v této době je plné obav. Je jedno, s jakými strachy či obavami se zrovna potýkáte. Mohou to být obavy o své zdraví, o zdraví svých blízkých, či přirozeně z toho, co bude dál…
Každý strach a obava obecně nás paralyzuje. Nutí nás pouze reagovat, vytrácí se zdravá logika, kreativita, akceschopnost, nalézání možností nových řešení... Náš mozek to prostě ve stresu a pod tlakem neumí jinak - přepne do „módu“ přežití. Tím pádem mají stres a obavy negativní dopad na naše fyzické zdraví. Díky znalostem o fungování mozku a těla můžeme společně najít pro Vás konkrétní cestu, jak ve svém životě zmírnit či zcela odstranit konkrétní typy strachů, obav či dalších nepříjemných pocitů v souvislosti s určitými situacemi.

Změna a příležitost
Zajeté koleje v této době již neobstojí. Jsou potřeba inovace a jiný přístup - prostě je čas na změnu. Na základě zkušeností ze své praxe s klienty je jednou z příčinou, co brzdí náš růst, strach ze změny. Jenže to je spojeno i s příležitostmi. Jsou Vám obecně změny nepříjemné a už dopředu jste z nich ve stresu? Neradi  měníte věci ve svém životě? Přemýšlíte, jaké by to bylo zvládat změny pohodověji? Čemu věnovat pozornost, aby Vás nezaskočily? Vzájemnou spoluprácí máte příležitost toto téma vyřešit a osvojit si svůj vlastní způsob pro úspěšné zvládnutí změn nejen nyní, ale i v budoucnu.

Od problému k řešení
Řešíte dlouhodobě nějaký problém a  nedaří se Vám najít fungující řešení?  Máte pocit „zaseknutí“ či v souvislosti s určitou situací cítíte bezmoc a frustraci? „Pálí“ Vás nějaké téma, které Vás nenechá spát? Dali jste si nějaký cíl, ale nedaří se Vám ho dosáhnout, neboť se stále vyskytují nějaké překážky? Nezoufejte, protože společně můžeme objevit zcela nové možnosti v souladu s Vaší osobností…

Komunikace v pohodě
Příležitosti jsou také o dobrých vztazích. Kvalita vztahů se odvíjí i od komunikace. Máte stres při komunikaci? Třeba nahlas před více lidmi či s osobami druhého pohlaví, nebo s kolegy či šéfem? Trpíte trémou či studem? Dostáváte se do situací, kdy stres z komunikace znehodnocuje Váš výkon? Je problém např. prezentace na poradě či jednání se zákazníkem? Máte dobré nápady, ale nedaří se Vám s nimi "vyjít ven"? Pojďme společně uvolnit tento limitující stres, abyste to v životě již mohli mít jinak…


Stres pod kontrolou
Cítíte se často unavení, přetížení a nervózní? Všechno a všichni Vás pak vytáčí? Máte problém se soustředit? Nedaří se Vám „vypnout“ a stále o něčem musíte přemýšlet? Jste často pod tlakem? Začínají se objevovat chronické bolesti či nespavost? Pojďme se společně vydat cestou uvolnění, klidu, nadhledu, vyrovnanosti. Ráda Vám vysvětlím a také Vás naučím praktické a jednoduché techniky, jak o sebe pečovat, aby stres ve Vašem životě nehrál prim.


Cesta vlastní jedinečnosti
Současná doba vyžaduje investice do jedinečnosti - a to především do své vlastní…
· Máte chuť na sobě pracovat, ale nevíte, jak a čím začít? Je pro Vás těžké pojmenovat v čem jste dobří?
· Jste si vědomi svých slabých stránek a rádi byste na tom zapracovali?
· Uvědomujete si, že opakujete stále stejné chyby, či se dostáváte do stále stejných nepříjemných situací, ale příště do toho zase „sklouznete“?
· Chcete lépe porozumět sami sobě a svému fungování v různých situacích? Zajímá Vás, co předurčuje  chování, postoje, reakce lidí a jak s tím pracovat?
· Rádi byste blíže poznali a přirozeně využívali svůj vrozený potenciál, tedy svou individuální jedinečnost?
· Máte otázky ohledně své kariéry či dalšího růstu a rádi byste poznali a používali svůj genetický dar, který Vám bude nejvíce nápomocný?
Ráda Vás tímto procesem provedu.


Mozek a srdce skutečného leadera
Na základě svých znalostí a zkušeností s vedením lidí načerpaných u nás i v zahraničí musím konstatovat, že jsou určitá pravidla a zákonitosti, které je třeba pochopit a hlavně začlenit přirozeně do života, aby člověk lépe rozuměl motivům svého chování, chování okolí, svým zdarům i nezdarům. Jsou to zákonitosti, které člověk uplatní všude - v profesi i v rodině. Abychom toho byli schopni, musíme je nejen znát, ale také umět žít - mít to prostě v srdci.  Výrazně si tím totiž ulehčíme komunikaci, zlepšíme vztahy a nacházení východisek z problémů.
Pokud máte zájem Vy nebo Váš tým těmto zákonitostem blíže porozumět a začít je používat nejen ve své profesi, ráda Vás s nimi blíže seznámím a provedu Vás jejich skutečnou podstatou...


Personální krize
Je pro Vás těžké vybrat ty správné kolegy - obchodníky, manažery či jiné odborné pozice? Rádi byste vybrali spolupracovníky, kteří jsou kompatibilní s Vaší firemní kulturou, mají adekvátní dovednosti a talenty, jednoduše zapadnou?
Investice do nových lidí je časově a finančně obrovská. Řešením je mít dobrý nástroj již při prvotním výběru. Využijte naši online psychodiagnostiku. Získáte tak kromě CV zcela jiný vhled na kvality uchazečů, zefektivníte výběr a neriskujete zbytečné investice do nevhodných kandidátů.


Kde ještě je možno psychodagnostiku využít:
· Máte zájem o skutečně cílený a praktický rozvoj svých zaměstnanců, ale nevíte, jak do toho?
· Tápete v otázkách ohledně benefitů či firemní kultury? Nejste si jisti, co skutečně hýbe srdcem Vašich zaměstnanců a co je pro ně naprosto demotivující?
· Potřebujete  mít efektivní tým a mít zmapovanou vyváženost Vašeho týmu z hlediska různých týmových rolí?

Pomocí on-line psychodiagnostiky naleznete odpovědi na řadu svých otázek v oblasti HR managementu. Ušetříte si tím čas i peníze. Kromě toho spokojení a motivovaní zaměstnanci jsou jedním z důležitých klíčů k prosperitě firmy.Sladěný a výkonný tým
V současné době, kdy lidé často pracují vzdáleně, je klíčové, aby tým byl sladěný a fungoval efektivně. Jak to udělat? Máte zkušenost, že spolupráce vázne a odráží se to také na výkonu celého týmu? Anebo chcete vědět, zda nově přijímaný člověk do již stávajícího týmu skutečně zapadne?

Řešením je on-line dotazník „Týmové role“. Sleduje totiž míru preference týmových rolí a je určen pro diagnostiku pracovníků ve stabilních a projektových týmech. 
Jak to funguje?
Dotazník je k vyplnění v online podobě, záhy po vyplnění dostanete zpět na e-mail přehledný výstup v grafické i psané formě. Je možnost generovat výstup za jednotlivé pracovníky i za celý tým. Doporučuji  kombinaci ještě s dotazníkem „Multifaktorový osobnostní profil“ , protože zjistíte, zda jsou týmové role také v souladu s osobnostními charakteristikami jednotlivých členů týmu.
To Vám může ulehčit starosti a přispět ke skutečně sladěnému a opravdu efektivnímu týmu.


Pokud jste si nevybrali z výše uvedeného, nevadí. Ráda Vám sestavím „balíček“ na míru Vašim potřebám a tématu. Stačí mě kontaktovat a v klidu probereme, co je možné. Nepracujeme pouze teoreticky, ale jdeme k samotné podstatě příčin a řešení. Samozřejmostí je flexibilita - rozsah a forma je vždy přizpůsobena Vašim potřebám a přáním.
Cena se odvíjí od rozsahu jednotlivého programu.